Kanser Erken Tanı Sistemi İle İlgili Ürün Kataloğu Hazırlama

Proje No: #17595

PASİF İlan Süresi Dolmuş
Yayın Tarihi
19.01.2016, 13:33
Bitiş Tarihi
20.12.2015, 17:40
Yaklaşık Bütçe
250 TL
Teslim Süresi
5 Gün
Projeyi Paylaş

Açıklama

Kanser risklerini değerlendirip erken teşhis ile ilgili istatistikler oluşturan yazılım sistemimizin ürün kataloğu hazırlanacaktır. Ürün metni aşağıdaki gibi olup, ekran görüntüleri proje esnasında sağlanacaktır.

Başlarken

 

CEDS nedir ?

 

Kanser Erken Tanı ve Takip Sistemi, kısaca CEDS, danışandan aldığı bilgiler doğrultusunda, ilgili danışanın kanser risk haritasını gösteren ve seçilen kanser ya da kanser türleri ile ilgili tetkik taleplerinin istenebildiği bir kişisel takip sistemidir.

 

Kanser oluşumu birden fazla nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır, bunlara örnek vermek gerekirse ailevi yük, mesleki yük, daha önce geçirilen önemli sağlık problemleri, çevresel etkenler, yaşam alışkanları vb. CEDS kişilerin (danışanların) tüm bu bilgilerini toplayarak olası risk haritasını oluşturmaktadır. Aynı zamanda CEDS, kişilere sağlıklı yaşam önerilerini de sunmaktadır.

 

Kendimizi ele alırsak, kaçımız herhangi bir kanser tarama programına katılmıştır. Yapılan araştırmalar bu sayının oldukça az olduğunu göstermektedir. Her kanser türü için farklı erken tanı tanı tetkikleri vardır. Kanser takip programları katılan az sayıda kişi, tarama programlarında bilinçli olmadığı için gerekli gereksiz onlarca tetkik yaptırırlar. CEDS’in en büyük özelliği kişileri gereksiz tetkiklerden alıkoymasıdır.

 

Özetlersek CEDS;

-      Kişilerden aldıkları bilgiler ışığında olası kanser risk haritasını çıkararak, kişilere sadece riski yüksek kanser türleri için tetkik önermektedir.

-      Herhangi bir nedenle kanser haritasında gerekli veriler erken tanı ışığında yetersiz kalırsa, yaş’a bağlı olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Amerikan Kanser Birliği (ACS) ve National Cancer Insitute (NCI) önerileri doğrultunda tetkik talepleri yapılmaktadır.

-      Kişilere sağlıklı yaşam önerileri sunmaktadır.

-      Yaklaşık 2 ay içinde talep edilen tetkiklerin yapılıp yapılmadığını entegre hatırlatma mekanizması ile danışanlara ulaşmaktadır.

-      Alınan tetkikler sayısallaştırılarak, sonraki tetkikler ile bilgisayar ortamında karşılaştırılmasına olanak sağlamaktadır.

-      Gelen sonuçlar doğrultusunda, ihtiyaç duyulması halinde ilave tetkik talebi ve/veya konsultasyon talebi yaparak danışanları ilgili uzmanlara yönlendirir.

 

CEDS’in temelinde aşağıdakiler vardır;

·         Kanser’de erken tanı hayat kurtarır

·         Sağlıklı Yaşam Tarzınızı oluştururarak kanserden korunabilirsiniz

·         Gereksiz ve yetersiz tetkikten kaçınınız

Gerekli Yetenekler

Soru ve Cevap

  • Henüz Hiç Soru Sorulmamış...

Verilen Teklifler (25)