Hala Yardıma İhtiyacım Var!

Sıkça sorulan sorular kısmına bakmanıza rağmen hala yardıma ihtiyacınız varsa yeni destek talebi açmak için, aşağıdaki butonu kullanarak destek masasına ulaşabilirsiniz. Destek masasına ulaşmak için üye olmanız gerekmektedir.

 • Profil yorumları nedir?
  Her başarılı/başarısız proje teslimatından sonra işveren ve uzman ilgili projedeki çalışmaları için karşılıklı olarak, birbirlerine profil yorumu verir. Bu sistem ile üye hakkında geçmiş işlemlere dayanan, güvenilir bir bilgi kaynağı oluşması sağlanır.

  Olumlu, Nötr ve Olumsuz Yorum Nedir ?

  Üyeler birbirlerine profil yorumu bırakırken, sistem tarafından belirlenen kriterlere göre puanlama yaparlar. Verilen puanların ortalaması ile 100 üzerinden bir profil puanı oluşuturulur. Kriterlere göre verilen puanlamaların ortalaması aşağıdaki tabloya göre olumlu/olumsuz/nötr yorum olarak değerlendirilir.

  OLUMLU: 100 - 60 puan arası
  NÖTR: 60 - 40 puan arası
  OLUMSUZ: 40 - 0 puan arası
 • Profil yorumları neden önemlidir?
  Profil yorumlarından alınan puanların ortalaması, üye kullanıcı adlarının yanında görebileceğiniz yüzde ile belirtilir. Her yeni üyelikte %50 ortalama sistem tarafından otomatik olarak verilir daha sonra her başarıyla tamamlanan proje tesliminde işveren ve uzmanın karşılıklı verdiği profil yorumları sonucu profil puanınız değişir.

  Uzman İçin Profil Puanı Neden Önemlidir ?

  • Puan, uzmanın yaptığı işin kalitesini, zamanında teslim edip etmediği gibi uzmanın güvenilirliğini gösteren çok önemli bir husustur.
  • Projelere verilen tekliflerdeki sıralama profil puanına göre yapılmaktadır.
  • Profil puanı uzmanın projelere verdiği tekliflerin kabul edilme oranını ve beraberinde kazancını arttırmasında büyük rol oynar.

  İşveren İçin Profil Puanı Neden Önemlidir ?

  • Profil puanı, işverenin daha önce yaptığı işlerdeki ciddiyetini, uzman ile sorun yaşayıp yaşamadığı gibi işverenin güvenirliliğini gösteren çok önemli bir husustur.
  • İyi bir profil puanı, işinde profesyonel olan uzmanların ilgisini çeker ve projenize teklif almanızda büyük rol oynar.
 • Profil yorumları değiştirilebilir mi?
  Profil yorumları, yorumun yapılmasının ardından 1 aydan fazla bir süre geçmediyse ve hem işverenin hemde uzmanın onayı alınarak silinebilir veya değiştirilebilir. Bu konudaki istekleriniz için destek masasını kullanın.
 • Anlaştığım uzmanla sıkıntı yaşadık, olumsuz profil yorumu aldım, nasıl silinir?
  Profil yorumları silinememektedir. Profilinizdeki olumsuz yorumu, yaptıracağınız başka projelerden alacağınız olumlu yorumlarla etkisiz kılabilirsiniz. Olumsuz yorum almamak için proje ilanında belirttiğiniz işin dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.